ładowanie

Patriotyczna Sieniawa

W dniu 15 września 2019 w Sieniawie odbyły się uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Organizatorami wydarzenia byli Krystyna i Marek Wójtowiczowie właściciele i opiekunowie zespołu parkowo-dworskiego w Sieniawie, który dzięki ich staraniom podlega rewitalizacji. Gośćmi honorowymi wydarzenia byli m.in.: Minister Beata Kempa, Poseł na Sejm RP Edward Siarka oraz Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za uczestnictwo w tym ważnym dla całej społeczności lokalnej wydarzeniu.

D

Dworek w Sieniawie zostanie odrestaurowany

W niedzielę 1 października odbędzie się uroczyste rozpoczęcie prac budowlanych i konserwatorskich w dworku w Sieniawie. "Zapraszamy wszystkich miłośników starych dworków polskich, piękna i historii na uczestnictwo w Dniu Otwartym dworu w Sieniawie" - czytamy w przesłanym zaproszeniu.

D

Opiekunowie zabytków na Podhalu wyróżnieni

Województwo Małopolskie ogłosiło laureata Nagrody im. Mariana Korneckiego przyznawanej za opiekę nad drewnianymi zabytkami. Główna nagroda powędrowała do Kwiatonowic koło Gorlic, natomiast do powiatu nowotarskiego trafiły wyróżnienia i odznaczenia.

D