ładowanie

Niepodległa do hymnu

11.11.2019, godz.12.00

D

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! Przyjdź w samo południe 11 listopada i włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane rok temu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania.

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”

Miejsce wydarzenia
Dworek, Sieniawa, Polska

Szczegóły lokalizacji
Zabytkowy Zespół Parkowo-Dworski
34/723 Sieniawa 302

Wydarzenia towarzyszące

11.00 niepodległa-warsztaty plastyczne -przygotowanie do bialo czeronej rodziny

Koncert

Pieśni -.Chór,, Auxilium"  ze Skawy działający przy parafii p.w. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych.

  1. Rota
  2. Wojenko, wojenko.
  3. Marsz Pierwszej Brygady
  4. Przybyli Ułani pod okienko
  5. Piechota
  6. Bywaj dziewczę zdrowe
  7. Ostatni mazur
  8. Polonez ,,Pożegnanie Ojczyzny"

Wystawa planszowa

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka we współpracy z Uniwersytetem Jagielońskim, która w dniach od 31 pażdziernika do 29 listopada będzie się w parku przydworskim znajdowała.

„Granice Polski 1918 -1945” – wystawa prezentuje zagadnienia związane z formowaniem się państwa polskiego na przestrzeni ostatnich 100 lat, któremu towarzyszyły wojny, powstania, plebiscyty i trudne najczęściej relacje ze wszystkimi niemal sąsiadami Polski.