Folklor i Pasja - koncerty z Mirą Zimińską-Sygietyńską “Folklor i Pasja” to widowisko bogate w śpiew, grę aktorską oraz elementy tańca.
Posiada zarówno walory widowiskowe, jak i wysokie walory artystyczne. Koncert inscenizowany o charakterze patriotycznym, edukacyjnym i folkowym. Traktuje o życiu wybitnej mieszkanki Mazowsza, aktorki międzywojennej, reżyserki, pedagoga, damy Orderu Orła Białego,
współzałożycielki zespołu Mazowsze (jednego z największych na świecie zespołów artystycznych, który od blisko 75 lat prezentuje stylizację
polskiego folkloru w postaci widowiska muzycznego zawierającego elementy muzyki i tańca) – Miry Zimińskiej Sygietyńskiej.
Monika Mulska oraz Rafał Mulski wraz z chórkiem przy akompaniamencie granym na żywo przez Jana Goleniewskiego zaprezentują wspaniałe utwory około wojenne będące niesamowitą wycieczką w przeszłość.
W Kategorii Unikatowa Atrakcja Turystyczna - https://konkurs.visitmalopolska.pl/
Prosimy o głos - w dniach 16 września do 4 października trwa głosowanie.
WYDARZENIE MA CHARAKTER CHARYTATYWNY-ZBIÓRKA NA WKŁAD WŁASNY DO ZAKUPU SAMOCHODU DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH FUNDACJI CHATKA W NOWYM TARGU
Planowane uroczystości przez stowarzyszenie w zabytkowym zespole parkowo-dworskim w Sieniawie na rok 2024, mogą również ulec zmianie poprzez dodatkowe zadania.
Kultywując tradycje naszych praojców Stowarzyszenie Ochrony Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Sieniawie serdecznie zaprasza w dniu 26 grudnia 2023 r. na wspólne kolędowanie
I część
11.15 Uroczysta Masza Święta w Kościele NSNMP w Sieniawie
Po Mszy Świętej Koncert kolęd staropolskich
II część
WSZYSCY DLA DZIEDZICTWA
DZISIEJSZE BETLEJEM W SIENIAWIAŃSKIM DWORZE
KONCERT WE DWORZE
SIENIAWA 302,gm RABA WYŻNA
Dawna muzyka w wykonaniu artystów Collegium Clara Tumba oraz Chóru Wniebogłosy
Dziedziniec Sieniawiańskiego Dworu
Stowarzyszenie Ochrony Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Sieniawie
Sieniawa 302 Gm.Raba Wyżna, małopolska
www.dworwsieniawie.pl
Facebook dworekwsieniawie.pl
KOŚCIÓŁ PW.NSNMP W SIENIAWIE
11.15 MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA, POŚWIĘCENIE LILII I CHLEBKÓW
KOŚCIÓŁEK ŚW. ANTONIEGO W SIENIAWIE
11.15 MSZA ŚWIĘTA ODPUSTOWA, POŚWIĘCENIE LILII I CHLEBKÓW
STAROPOLSKA BIESIADA RODZINNA
DZIEŃ DZIECKA
ZABYTKOWY ZESPÓŁ PARKOWO-DWORSKI W SIENIAWIE
Planowane uroczystości przez stowarzyszenie w zabytkowym zespole parkowo-dworskim w Sieniawie na rok 2022
Stowarzyszenie Ochrony Dóbr Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Sieniawie kolejnym razem zaprasza na wspólne świętowanie w dniu 15 sierpnia na dziedziniec dworu sieniawiańskiego.
Aktualnie w Parku przydworskim znajduje się wystawa wypożyczona z Muzeum Żup Krakowskich, która jest ogólnodostępna do 31 stycznia 2021r.
„Polskie formacje wojskowe w czasie II wojny światowej” –wystawa ukazuje polskie oddziały walczące na niemal wszystkich frontach II wojny światowej – od wojny obronnej we wrześniu 1939, poprzez walkę we Francji, Anglii, pod Narvikiem, Tobrukiem, Monte Cassino i w Normandii. Przedstawia odyseję Armii gen. Andersa oraz opowiada o ruchu oporu w okupowanej Polsce, a także o żołnierzach wyklętych, którzy wybrali nierówną walkę z sowieckim reżimem narzuconym tuż po wojnie.
Zapraszamy na obecnie trwającą wystawę planszową plenerową ogólnodostępną Ludzie polskiej kultury wypożyczoną z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce w dniach od 13 sierpnia 2020 r do 30 września 2020 r., która znajduje się w Zabytkowym Zespole Parkowo-Dworskim -Sieniawa 302
Każdy z nas może pomóc włączając się do akcji szycia maseczek.Są przygotowane gotowe zestawy do szycia maseczek, możemy dostarczyć potrzebne wsparcie osób szyjących.
Uprzejmie informujemy,iż konkurs został przedłużony do 31 stycznia 2020 roku. Zachęcamy do nadsyłania prac.
Kultywując tradycje naszych praojców, zespół parkowo-dworski w Sieniawie serdecznie zaprasza w dniu 29 grudnia 2019 /niedziela/ na zakończenie roku 2019 do wspólnego kolędowania.
GRANICE RZECZPOSPOLITEJ 1918-1945 wypożyczona z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce W dniach od 31 października do 30 grudnia 2019. Zabytkowy Zespół Parkowo-Dworski Sieniawa 302
Zespół ParkowoDworski w Sieniawie ogłasza konkurs na szopki w stylu regionalnym.
Do budowy mogą być wykorzystane materiały naturalne a konstrukacja szopki powinna być drewniana.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby interesujące się historią Sieniawy i całego Podhala do wzięcia udziału w konkursie na temat historii „Kompleksu Parkowo - Dworskiego w Sieniawie” jak również samej Sieniawy. Konkurs powstał, aby spopularyzować i uchronić od zapomnienia historię lokalną tak bliskiej dla nas rodzinnej miejscowości Sieniawy. Wydarzenie to było częścią Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 organizowanego z inicjatywy sympatyków lokalnej historii oraz właścicieli „Kompleksu Parkowo - Dworskiego w Sieniawie”.- II edycja 2019 rok.
„Granice Rzeczpospolitej 1918 -1945” wypożyczona z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, którą wykonano we współpracy z Uniwersytetem Jagielońskim. Wystawa jest jednym z cyklu „Wybrane zagadnienia z historii Polski” – powstała ona głównie z myślą o zagranicznych turystach odwiedzających Wieliczkę, dlatego też teksty są w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hiszpańskiej - tak aby jak najwięcej osób mogło się z nimi zaznajomić.
Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! Przyjdź w samo południe 11 listopada i włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!
Prelekcja
Sieniawa i Gmina w obliczu II wojny światowej i w czasie II Konspiracji.
Życie kulturalne dawniej w Sieniawie - zapraszamy twórców ludowych, warsztaty taneczne Baletu i muzyki klasycznej dla najmłodszych pod przewodnictwem Instruktorów.
"Wszyscy dla Dziedzictwa "
Rewitalizacja Zespołu Parkowo-Dworskiego w Sieniawie
Staropolska Biesiada Rodzinna
Mając na uwadze ,iz kościółek św. Antoniego w Sieniawie to dawna kaplica przydworska i dlatego w dniu patrona łączymy sie wspolnie do świętowania.