ładowanie

Konkursu o laur dziedzictwa kompleksu parkowo-dworskiego-Sieniawa

edycja II – 2019 rok

Uprzejmie informujemy,iż konkurs został przedłużony do 31 stycznia 2020 roku. Zachęcamy do nadsyłania prac.

D

Dzisiejsze Betlejem w Sieniawiańskim Dworze

26 – 31 grudnia 2019

Kultywując tradycje naszych praojców, zespół parkowo-dworski w Sieniawie serdecznie zaprasza w dniu 29 grudnia 2019  /niedziela/       na zakończenie roku 2019 do wspólnego kolędowania. 

D

WYSTAWA PLANSZOWA PLENEROWA OGÓLNODOSTĘPNA

GRANICE RZECZPOSPOLITEJ 1918-1945 wypożyczona z Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce W dniach od 31 października do 30 grudnia 2019. Zabytkowy Zespół Parkowo-Dworski Sieniawa 302

D

III Konkurs Szopek Regionalnych w Sieniawie

Zespół ParkowoDworski w Sieniawie ogłasza konkurs na szopki w stylu regionalnym. 
Do budowy mogą być wykorzystane materiały naturalne a konstrukacja szopki powinna być drewniana.

D

Konkursu o laur dziedzictwa kompleksu parkowodworskiego Sieniawa

edycja II – 2019 rok

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby interesujące się historią Sieniawy i całego Podhala do wzięcia udziału w konkursie na temat historii „Kompleksu Parkowo - Dworskiego w Sieniawie” jak również samej Sieniawy. Konkurs powstał, aby spopularyzować i uchronić od zapomnienia historię lokalną tak bliskiej dla nas rodzinnej miejscowości Sieniawy. Wydarzenie to było częścią Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 organizowanego z inicjatywy sympatyków lokalnej historii oraz właścicieli „Kompleksu Parkowo - Dworskiego w Sieniawie”.- II edycja 2019 rok. 

D

Wystawa planszowa

31 październik - 30 grudnia 2019 rok

„Granice Rzeczpospolitej 1918 -1945” wypożyczona z  Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, którą wykonano  we współpracy z Uniwersytetem Jagielońskim. Wystawa jest jednym z cyklu „Wybrane zagadnienia z historii Polski” – powstała ona głównie  z myślą o zagranicznych turystach odwiedzających Wieliczkę, dlatego też teksty są w pięciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hiszpańskiej - tak aby jak najwięcej osób mogło się z nimi zaznajomić.

D

Niepodległa do hymnu

11.11.2019, godz.12.00

Bierzemy udział w akcji „Niepodległa do hymnu”! Przyjdź w samo południe 11 listopada i włącz się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

D

Patriotyczna Sieniawa

15 września 2019

Prelekcja
Sieniawa i Gmina w obliczu II wojny światowej i w czasie II Konspiracji.

D

Dziedziniec - Dwór – Letnie spotkania kulturalne

15-18 sierpnia 2019

Życie kulturalne dawniej w Sieniawie - zapraszamy twórców ludowych, warsztaty taneczne Baletu i muzyki klasycznej dla najmłodszych pod przewodnictwem Instruktorów.

D

Staropolska Biesiada Rodzinna

9 czerwca 2019

"Wszyscy dla Dziedzictwa "
Rewitalizacja Zespołu Parkowo-Dworskiego w Sieniawie
Staropolska Biesiada Rodzinna

D

"Wspólnie dla Dziedzictwa"

9 czerwca 2019 rok

Mając na uwadze ,iz kościółek św. Antoniego w Sieniawie to dawna kaplica przydworska i dlatego w dniu patrona łączymy sie wspolnie do świętowania.

D