ładowanie

Edycja Wszyscy dla Dziedzictwa-Klasyka dla Wszystkich-sierpień 2023 r.

D

Edycja Wszyscy dla Dziedzictwa-Staropolska Biesiada Rodzinna-czerwiec 2023 r.

D

Europejskie Dni Dziedzictwa

Żywe dziedzictwo-tradycje od pokoleń

D

Podziękowania Kapitule oraz Zarządowi Województwa Małopolskiego

W imieniu całej rodziny pragniemy gorąco podziękować Kapitule oraz Zarządowi Województwa Małopolskiego za przyznanie tego wyjątkowego wyrożnienienia w uznaniu za kontynuowanie prac konserwatorskich oraz troskę o zachowanie piękna architektury Dworu w Sieniawie, który dzięki rewitalizacji odzyskuje blask i przywraca się dawną świetność.

D

Gali wręczenia nagród Glogera

W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w uroczystej gali wręczenia nagród Glogera oraz konferencji naukowej nt.LUDZIE W DRODZE w Hali Kultury w Łomży.
Była to XXXIII edycja o Nagrodę i Medal im.Zygmunta Glogera pod przedwodnictwem prof.Tadeusza Paneckiego a organizatorami byli:Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA im.Stanisława Zagórskiego w Łomży wespół z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Centrum Kultury,Marszałek Województwa Podlaskiego i Prezydent miasta Łomży.

D

Wszyscy dla Dziedzictwa- Staropolska Biesiada Rodzinna 12 czerwca 2022r. Dzień Dziecka po Staropolsku

Rozpoczęcie prac konswerwatorskich etapu VI

Zakres prac 2022 rok

1.Konserwacja estetyczna polichromii i detalu architektonicznego sufitów w 1 pomieszczeniu na parterze-etap III kontynuacja prac.

2.Konserwacja estetyczna tynków konserwatorskich w 1 pomieszczeniu na parterze-III etap -kontynuacja prac.

3.Odtworzenie-rekonstrukcja podłóg drewnianych w 1 pomieszczeniu na parterze.

D

Dni Kultury Sieniawiańskiej

15 sierpnia 2020 r.

Ten dzień był dla nas świętowaniem ponieważ rozpoczął się Mszą św. w oprawie Zespołu Regionalnego z Ostrowska.W godzinach popołudniowych w Kościólku św.Antoniego odbył się przegląd pieśni Maryjnch oraz była możliwość zwiedzania zabytkowego Kościółka, dawnej kaplicy przydworskiej.

D

Konkursu o laur dziedzictwa kompleksu parkowo-dworskiego-Sieniawa

edycja II – 2019 rok

Uprzejmie informujemy,iż konkurs został przedłużony do 31 stycznia 2020 roku. Zachęcamy do nadsyłania prac.

D

Dzisiejsze Betlejem w Sieniawiańskim Dworze

29 grudnia 2019 roku

Dzisiejsze Betlejem w Sieniawiańskim Dworze, Wszyscy dla Dziedzictwa, Rewitalizacja Zespołu Parkowo-Dworskiego w Sieniawie

D

Patriotyczna Sieniawa

15 września 2019

Zabytkowy Dwór W Sieniawie jest w trakcie rewitalizacji i ma być odtworzony w formie pierwotnej . W trakcie rewitalizacji są organizowane wydarzenia w parku przydworskim mające na celu społeczne upowszechnianie dziedzictwa kulturowego oraz kultywowanie tradycji regionalnych i staropolskich.

D

Letnie Spotkania Kulturalne

16-18 sierpień 2019

Zespół Parkowo-Dworski w Sieniawie serdecznie zaprasza na Letnie Spotkania Kulturalne od 16 do 18 sierpnia br.

D

A Poco Kwartet

18 sierpnia 2019

Zespół Parkowo-dworski w tym tygodniu rozpoczyna dni kultury sieniawianskiej "Letnie spotkania kulturalne",które zostaną uwieńczone Koncertem A Poco Kwartet w dniu 18 sierpnia br.

D

Dwór w Sieniawie stał się Dziedzińcem Kultury

26 sierpnia 2019

W dniach 16 – 18  sierpnia br. Dwór w Sieniawie stał się Dziedzińcem Kultury, była to myśl – idea , która połączyła oprawę muzyczną oraz działania edukacyjno-artystyczne.

D

Staropolska biesiada rodzinna już z nami

W dniu 9 czerwca 2019 roku odbyła się w Parku przydworskim STAROPOLSKA BIESIADA RODZINNA, w której wzięli udzial dzieci, młodzież , mieszkancy lokalni i innych miejscowości oraz miłośnicy naszego dziedzictwa.

D

Dzisiejsze Betlejem w Sieniawianskim Dworze

„ Wspólnie dla Dziedzictwa“

30 grudnia w świątecznej szacie zakończyliśmy ERDK 2018 który miał na celu „Wspólnie dla Dziedzictwa“ społeczne upowszechnianie i przekazywanie historii naszym pokoleniom.Była to inicjatywa Zespołu parkowo-dworskiego w Sieniawie przy współudziale ludzi dobrej woli.

D

Wspólne kolędowanie i zakończenie roku 2018

Dzisiejsze Betlejem w Sieniawiańskim Dworze

D

2 Konkurs Szopek Regionalnych w Sieniawie

Zespol Parkowo-Dworski w Sieniawie oglasza konkurs na szopki w stylu regionalnym.

D

Konkursu o laur dziedzictwa kompleksu parkowo-dworskiego Sieniawa

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby interesujące się historią Sieniawy i całego Podhala do wzięcia udziału w konkursie na temat historii „Kompleksu Parkowo - Dworskiego w Sieniawie” jak również samej Sieniawy. Konkurs powstał, aby spopularyzować i uchronić od zapomnienia historię lokalną tak bliskiej dla nas rodzinnej miejscowości Sieniawy. Wydarzenie to jest częścią Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 organizowanego z inicjatywy sympatyków lokalnej historii oraz właścicieli „Kompleksu Parkowo - Dworskiego w Sieniawie”.

D

Spotkanie

w dniu 10.06.2018

Zapraszamy wszystkich  w dniu 10.06.2018 na spotkanie przy Dworze, w dniu tym odbędzie się coroczny odpust w Sieniawie:  o godzinie 11:15 msza święta w kościółku św. Antoniego, po mszy spotkanie przy Dworze,  rozpoczęcie II etapu prac przy rewitalizacji Dworu, wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Kram z pamiątkami, kram ze smakołykami.

D

Tydzień dla dziedzictwa

Sobota 21 kwietnia - Niedziela 22 kwietnia

W niedzielę 22 kwietnia odbyło się na terenie Kompleksu Parkowo-Dworskiego Dworek w Sieniawie, kolejne wydarzanie Szlakami Naszego Dziedzictwa pod patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, za podzielenie się z nami Waszymi wiadomościami o dawnej historii Dworu, za ciekawostki jakie nam przekazaliście o Dworze. Serdeczne podziękowania dla ekip z telewizji Kraków i telewizji Podhale, podziękowania dla Architekta i projektanta wnętrz, podziękowanie za zorganizowanie stoiska ze smakołykami domowymi, podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tak pięknej imprezy, za możliwość przejazdów końskimi zaprzęgami po parku i okolicach Sieniawy. Szczególne serdeczne podziękowania dla Proboszcza Księdza Andrzeja Jeleń za udostępnienie w tym dniu zwiedzania Kaplicy św. Antoniego. To była bardzo miła impreza. Zapraszamy na dalsze spotkania, które będą odbywały się przed Dworem zgodnie z harmonogramem obchodów Dziedzictwa Narodowego. Kolejne wielkie wydarzenie będzie 10 czerwca 2018 r. połączone z odpustem pod wezwaniem św. Antoniego. Zapraszamy!

D