W imieniu całej rodziny pragniemy gorąco podziękować Kapitule oraz Zarządowi Województwa Małopolskiego za przyznanie tego wyjątkowego wyrożnienienia w uznaniu za kontynuowanie prac konserwatorskich oraz troskę o zachowanie piękna architektury Dworu w Sieniawie, który dzięki rewitalizacji odzyskuje blask i przywraca się dawną świetność.
W dniu dzisiejszym wzięliśmy udział w uroczystej gali wręczenia nagród Glogera oraz konferencji naukowej nt.LUDZIE W DRODZE w Hali Kultury w Łomży.
Była to XXXIII edycja o Nagrodę i Medal im.Zygmunta Glogera pod przedwodnictwem prof.Tadeusza Paneckiego a organizatorami byli:Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA im.Stanisława Zagórskiego w Łomży wespół z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Centrum Kultury,Marszałek Województwa Podlaskiego i Prezydent miasta Łomży.
Rozpoczęcie prac konswerwatorskich etapu VI
Zakres prac 2022 rok
1.Konserwacja estetyczna polichromii i detalu architektonicznego sufitów w 1 pomieszczeniu na parterze-etap III kontynuacja prac.
2.Konserwacja estetyczna tynków konserwatorskich w 1 pomieszczeniu na parterze-III etap -kontynuacja prac.
3.Odtworzenie-rekonstrukcja podłóg drewnianych w 1 pomieszczeniu na parterze.
Ten dzień był dla nas świętowaniem ponieważ rozpoczął się Mszą św. w oprawie Zespołu Regionalnego z Ostrowska.W godzinach popołudniowych w Kościólku św.Antoniego odbył się przegląd pieśni Maryjnch oraz była możliwość zwiedzania zabytkowego Kościółka, dawnej kaplicy przydworskiej.
Uprzejmie informujemy,iż konkurs został przedłużony do 31 stycznia 2020 roku. Zachęcamy do nadsyłania prac.
Dzisiejsze Betlejem w Sieniawiańskim Dworze, Wszyscy dla Dziedzictwa, Rewitalizacja Zespołu Parkowo-Dworskiego w Sieniawie
Zabytkowy Dwór W Sieniawie jest w trakcie rewitalizacji i ma być odtworzony w formie pierwotnej . W trakcie rewitalizacji są organizowane wydarzenia w parku przydworskim mające na celu społeczne upowszechnianie dziedzictwa kulturowego oraz kultywowanie tradycji regionalnych i staropolskich.
Zespół Parkowo-Dworski w Sieniawie serdecznie zaprasza na Letnie Spotkania Kulturalne od 16 do 18 sierpnia br.
Zespół Parkowo-dworski w tym tygodniu rozpoczyna dni kultury sieniawianskiej "Letnie spotkania kulturalne",które zostaną uwieńczone Koncertem A Poco Kwartet w dniu 18 sierpnia br.
W dniach 16 – 18 sierpnia br. Dwór w Sieniawie stał się Dziedzińcem Kultury, była to myśl – idea , która połączyła oprawę muzyczną oraz działania edukacyjno-artystyczne.
W dniu 9 czerwca 2019 roku odbyła się w Parku przydworskim STAROPOLSKA BIESIADA RODZINNA, w której wzięli udzial dzieci, młodzież , mieszkancy lokalni i innych miejscowości oraz miłośnicy naszego dziedzictwa.
30 grudnia w świątecznej szacie zakończyliśmy ERDK 2018 który miał na celu „Wspólnie dla Dziedzictwa“ społeczne upowszechnianie i przekazywanie historii naszym pokoleniom.Była to inicjatywa Zespołu parkowo-dworskiego w Sieniawie przy współudziale ludzi dobrej woli.
Zespol Parkowo-Dworski w Sieniawie oglasza konkurs na szopki w stylu regionalnym.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby interesujące się historią Sieniawy i całego Podhala do wzięcia udziału w konkursie na temat historii „Kompleksu Parkowo - Dworskiego w Sieniawie” jak również samej Sieniawy. Konkurs powstał, aby spopularyzować i uchronić od zapomnienia historię lokalną tak bliskiej dla nas rodzinnej miejscowości Sieniawy. Wydarzenie to jest częścią Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 organizowanego z inicjatywy sympatyków lokalnej historii oraz właścicieli „Kompleksu Parkowo - Dworskiego w Sieniawie”.
Zapraszamy wszystkich w dniu 10.06.2018 na spotkanie przy Dworze, w dniu tym odbędzie się coroczny odpust w Sieniawie: o godzinie 11:15 msza święta w kościółku św. Antoniego, po mszy spotkanie przy Dworze, rozpoczęcie II etapu prac przy rewitalizacji Dworu, wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Kram z pamiątkami, kram ze smakołykami.
W niedzielę 22 kwietnia odbyło się na terenie Kompleksu Parkowo-Dworskiego Dworek w Sieniawie, kolejne wydarzanie Szlakami Naszego Dziedzictwa pod patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, za podzielenie się z nami Waszymi wiadomościami o dawnej historii Dworu, za ciekawostki jakie nam przekazaliście o Dworze. Serdeczne podziękowania dla ekip z telewizji Kraków i telewizji Podhale, podziękowania dla Architekta i projektanta wnętrz, podziękowanie za zorganizowanie stoiska ze smakołykami domowymi, podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tak pięknej imprezy, za możliwość przejazdów końskimi zaprzęgami po parku i okolicach Sieniawy. Szczególne serdeczne podziękowania dla Proboszcza Księdza Andrzeja Jeleń za udostępnienie w tym dniu zwiedzania Kaplicy św. Antoniego. To była bardzo miła impreza. Zapraszamy na dalsze spotkania, które będą odbywały się przed Dworem zgodnie z harmonogramem obchodów Dziedzictwa Narodowego. Kolejne wielkie wydarzenie będzie 10 czerwca 2018 r. połączone z odpustem pod wezwaniem św. Antoniego. Zapraszamy!