ładowanie

Dzisiejsze Betlejem w Sieniawianskim Dworze

„ Wspólnie dla Dziedzictwa“

D

30 grudnia w świątecznej szacie zakończyliśmy ERDK 2018 który miał na celu „Wspólnie dla Dziedzictwa“ społeczne upowszechnianie i przekazywanie historii naszym pokoleniom.Była to inicjatywa Zespołu parkowo-dworskiego w Sieniawie przy współudziale ludzi dobrej woli.

Została przedstawiona również prezentacja projektu „Szlakami naszego Dziedzictwa“ przy pomocy Pani Teresy Rusnak , Pana Krystiana Wisły i Pana Roberta Wisly

Prezentacja szopki dworskiej była wykonana przez odpowiedzialną za stroje i aranżacje w stylu dworskim, nawiązanie do kultury i tradycji staropolskich „siła natury” Panią Róża Antolak-Wójtowicz.

Figury Rodziny Świętej już poraz drugi przywedrowaly do nas z Bawarii od rodziny Kreutz z Gröbenzell ,którzy od pokoleń zajmują sie rzezbiarstwem i specjalizują sie w rzezbieniu figur i wykonywaniu szopek. Dzięki wielkiemu wsparciu rodziny Kreutz można bylo oglądać wystawę szopek.

Został również rozstrzygnięty konkurs szopek regionalnych oraz konkurs o „Laur Dworu Sieniawskiego“ które zostały wcześniej ogłoszone zapraszając również szkoły i przedszkola gminne oraz inne organizacje.

Zwycięzcy

  1. “ Konkursu o Laur dziedzictwa“ otrzymali uczniowie klasy VIII pod opieką Pani mgr. Anny Folwarskiej Szkoła Podstawowa w Bielance.
  2. W kategorii szopki ; uczestnicy swietlicy wiejskiej w Klikuszowej z kl. I – VI SP opiekun Pani Elzbieta Zelazko

Wyróżnienie otrzymała szopka dzieci Jana,Wojciecha i Amelii

Nagrody zostana przekazane zwyciezcom.

Zakanczajac rok 2018 Zespół parkowo-dworski wyraża serdeczne podziękowania wszystkim ,którzy pomogli i wlaczyli sie w projekt „Szlakami naszego Dziedzictwa“

Wszystkie wydarzenia sa dokumentowane i znajduja sie w archiwum Zespolu parkowo-dworskiego w Sieniawie.

Z wyrazami szacunku
Zespol parkowo-dworski